Zakladatelé
Ivan Hurník

Ing. Ivan Hurník

Spoluzakladatel & Investiční stratég

Spoluzakladatel a investiční stratég NHI a.s., je prominentní osobností českého podnikatelského prostředí, se zaměřením zejména na oblast stavebnictví.

spoluzakladatel a investiční stratég NHI a.s., je prominentní osobností českého podnikatelského prostředí, se zaměřením zejména na oblast stavebnictví.

Narodil se v roce 1955 v Bruntále a již od mládí projevil silný zájem o technické disciplíny. Tento zájem ho posléze vedl k absolvování studia jaderné metalurgie na Vysoké škole báňské.

Profesionální dráhu začínal na stavbě jaderné elektrárny Dukovany, kde zastával roli odborníka na kvalitu stavebních prací, ocelových konstrukcí a obkladů. Poté se přesunul k projektu jaderné elektrárny Temelín ETE, kde působil ve funkci náměstka ředitele kvality. Po uvedení druhého bloku do provozu přijal výzvu a stal se součástí vedení společnosti ČEZ, a.s., kde měl na starosti oblast kvality a bezpečnosti elektráren.

V roce 2002 se jeho profesní cesta odvíjela ve stavebním sektoru, kdy se ujal role zástupce vedoucího výstavby multifunkční haly SAZKA v rámci společnosti NOSTA-HERTZ. Jeho vůdcovské schopnosti byly evidentní, když i přes řadu komplikací byla hala dokončena včas a s vynikající kvalitou, byla tak připravena pro mistrovství světa v hokeji v roce 2004. Od tohoto roku převzal vedení společnosti NOSTA-HERTZ, kterou postupně transformoval z malé firmy s čtyřmi zaměstnanci na prosperující společnost s třiceti zaměstnanci a obratem v řádech desítek milionů korun.

Pod jeho vedením se NOSTA-HERTZ podílela na realizaci několika prestižních stavebních projektů, mezi které patří rekonstrukce Malostranské besedy, Národního divadla či Státní opery. Dnes stojí u mnoha impozantních projektů, jakým je například obnova Průmyslového paláce a řada dalších privátních stavebních zakázek.

This site is for qualified investors only.

Press „Yes“to give your consent and continue browsing.

Tato stránka je pouze pro kvalifikované investory.

Stisknutím tlačíka „Ano“ udělujete souhlas a pokračujete v prohlížení.