Hodinářský skvost za 45 milionů

Český sběratel Jiří Hečko mladší se stal prvním majitelem nejsložitějších hodinek značky Audemars Piguet na světě.

Švýcarská značka luxusních hodinek Aude­mars Piguet si letos pro vybrané zákazníky připravila limitovanou edici nejsložitějších hodinek na světě – Audemars Piguet code 11.59 ultra-complication universalle (RD#4). Prvním majitelem hodinek, jejichž cena přesahuje 1,8 milionu eur, se stal Jiří Hečko mladší. Mezinárodně uznávaný sběratel a spoluzakladatel investiční skupiny Nosta-Hertz Investments slavnostně převzal tento unikátní kousek v manufaktuře značky Audemars Piguet v městečku Le Locle ve Švýcarsku.

„Je to pro mě obrovská čest. Je to něco jako pro atleta dostat se na olympiádu a vyhrát zlatou medaili,“ říká Jiří Hečko mladší, ačkoli druhým dechem dodává, že bez nutné dávky štěstí a pomoci svých blízkých a obchodních partnerů by takového úspěchu nedocílil.

Audemars Piguet Code 11.59 ultra-complication universalle (RD#4) jsou jedny z vůbec nejsložitějších hodinek, které kdy byly vyrobeny. Do strojku, který čítá 1 155 součástek a pracuje na 3 Hz frekvenci s rezervou chodu až 64 hodin při plném natažení, dokázali hodináři vměstnat neuvěřitelných 23 hodinářských komplikací. Tento stroj je zasazen do 42milimetrového pouzdra se sendvičovou konstrukcí, jejíž střední část ukrývá pro Audemars Piguet podpisový octalink. Jedná se tak o skvost nejen technologický, ale i estetický.

Více ZDE

This site is for qualified investors only.

Press „Yes“to give your consent and continue browsing.

Tato stránka je pouze pro kvalifikované investory.

Stisknutím tlačíka „Ano“ udělujete souhlas a pokračujete v prohlížení.