Firma zachraňuje torzo vily Na Šafránce, realitka dům nabízí za 85 milionů

Rondokubistickou vilu v ulici Na Šafránce v lukrativní části Vinohrad čeká obnova. „Jedinečná prvorepubliková, rondokubistická vila určená ke kompletní rekonstrukci“

Rondokubistickou vilu v ulici Na Šafránce v lukrativní části Vinohrad čeká obnova. Dům, který před pár lety stihl tehdejší majitel načerno částečně zbořit, a kterému tak aktuálně chybí střecha, část obvodových zdí i vnitřních konstrukcí, by měl postupně získat svůj původní vzhled. V posledních dnech začali pracovníci objekt zajišťovat.

Mezi požadavky památkářů patří například zachování původních vlastností a vzhledu oken a vstupních dveří do domu. „Vstupní dveře do bytů budou vycházet ze stylově obdobných staveb a archivních materiálů,“ píše se v dokumentu, na základě kterého magistrát dodatečně povolil stavbu.

Torzo k prodeji

Povolení k rekonstrukci vily získala před lety společnost AWM Bohemia CZ. Přestože měla firma povolení pouze na postupnou opravu domu, v prosinci 2018 začala objekt načerno bourat. Radnici dotčené městské části na tento postup upozornil anonym.

Demolici nakonec společnost zastavila. Za přestupek podle památkového zákona ji odbor památkové péče magistrátu potrestal pokutou 300 tisíc korun. Tu potvrdil s konečnou platností loni v létě Nejvyšší správní soud, když zamítl kasační stížnost firmy.

Architektonicky cenný dům z roku 1921 od architekta Františka Alberta Libry je na území památkové zóny Vinohrady, Žižkov, Vršovice. Zpola zbořený dům je aktuálně v nabídce realitní kanceláře za 85 milionů korun a je prezentován jako „jedinečná prvorepubliková, rondokubistická vila určená ke kompletní rekonstrukci“.

This site is for qualified investors only.

Press „Yes“to give your consent and continue browsing.

Tato stránka je pouze pro kvalifikované investory.

Stisknutím tlačíka „Ano“ udělujete souhlas a pokračujete v prohlížení.